Instagram Butikleri: Türkiye’nin En İyi Instagram Butikleri (2022)

Değişmekte ve sürekli gelişmekte olan teknoloji çağı ile birlikte birçok kişi artık sosyal medya gibi ortamlara yönelmiştir. Teknolojinin yaygınlaşması ve sosyal medyanın daha aktif kullanılması ise kişilerin yalnızca keyifli vakitler geçirmesine değil, aynı zamanda gelir elde edebilmek için bir fırsat yakalamasına da sebep olmuştur. Instagram uygulaması ise temelinde her ne kadar bir sosyal medya uygulaması olsa da artık birçok işletme, butik olarak bu platform üzerinden hizmet vermektedir. Takipçileri ve müşterileri ile birebir iletişime geçebildikleri bir platform olarak Instagram’ı kullanmaları nedeniyle; Instagram butikleri oldukça iyi ve etkin yerlere gelebilecek gelirler elde edebilmektedirler. 

Satıcılar, yani butikler kadar aynı zamanda alıcılar için de oldukça büyük fırsatların yakalandığı Instagram platformu üzerinde etkileşim gerçekleşmektedir. Bu etkileşim, kişilerin güvenli alışverişler gerçekleştirebilmek için kontrol edecekleri bir ortam sunmaktadır. Paylaşılan ürün sayısından gönderilerin altına gelen yorumlara kadar birçok etken, müşterilerin Instagram butiklerini tercih edip etmeyeceklerine karar vermeleri için önemli rol oynamaktadır. Takipçisi fazla olan ve gönderi ile yorum konusunda aktif olan butikler; müşteriler ve takipçiler için ilk tercihler arasında yer almaktadır.

Türkiye’de Instagram butikleri oldukça yaygındır. Elbette iyi ve kusursuz olarak hizmet vermekte olan işletmeler kadar aynı zamanda güvenilir olmama izlenimi taşıyan işletmeler de mevcuttur. Bu gibi durumlara karşın, kişilerin kolaylıkla tercih edebilecekleri, Türkiye’nin en iyi Instagram butiklerini paylaşıyor olacağız. Ancak bu bilgilendirmeye başlamadan önce, butik açmak ve en iyiler arasında yer almak için yapılabilecek bazı şeyleri de girişimcilik hayali kuran birçok okur için paylaşacağız. Böylece bu yazımızdan, müşteriler ve mevcut butikler kadar yeni girişimciler ve girişimcilik hayali kuranlar da en yüksek faydayı almış olacaklardır. 

Instagram’da Butik Açmak | Bir Butik Açarak En İyiler Arasında Olmak İçin Yapılabilecekler

Instagram’da bir butik açmak için aslında ekstra olarak gerçekleştirilmesi gereken Çok da fazla işten mevcut değildir. Uygulamaya kayıt olurken kullanacağınız e-posta adresinin kurumsal e-posta adresi gibi iş ile ilgili bir iletişim bilgisi olması tavsiye edilmektedir. Bu iletişim bilgileri ile ınstagram’a kayıt işlemi gerçekleştirildikten sonra yine iş ile alakalı bir kullanıcı adı belirlenmelidir. Kullanıcı adının belirlenmesi ve butiğin şekillendirilebilmesi için marka isminin yaratılması oldukça önemlidir, çünkü belirlenecek olan marka ve kullanılacak olan logo gibi durumlar müşterilerin alışveriş tercihlerini etkilemekte ve hatırda kalıcılık oluşturabilecek önemli etkenler arasında yer almaktadır. Kayıt işleminin tamamlanması ile hesabın e-posta üzerinden aktivasyonu tamamlanmalı ve butiğin detaylandırılması için profilde yer alan kişisel bilgilerin tamamı doldurulmalıdır. Bilgilendirme kısımlarında ve hakkında bölümlerinde iş ile ilgili kısa bir metin ve mevcut ise sipariş hattı kanalları yer almalıdır. 

Instagram’da butik açmak isteyen kişilerin en iyi Instagram butikleri arasında yer alabilmesi için dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de kaliteli bir profil fotoğrafı ile kaliteli gönderilerin paylaşılmasıdır. Çözünürlüğü düşük olan ya da amatör bir görünüme sahip olan profil fotoğrafları ve gönderi içerikleri müşteriler tarafından kuşkulu bir tanım oluşmasına sebep olabilir. Tüm bu adımlar en kaliteli şekilde tamamlandığında ise butik hesabı açılmış olacaktır. Çekilmiş olan fotoğraflar ve ürün bilgileri profilde sırasıyla detaylı bir şekilde paylaşılmalı ve WhatsApp sipariş hattı gibi sipariş kanalı da gönderilerin altında ekstra olarak belirtilmelidir. Hashtag adı verilmekte olan ve Instagram özelliği olarak da kullanılmakta olan algoritmaların tercih edilmesi tavsiye edilmektedir. Böylelikle hiç takipçiniz olmasa bile hashtag sayesinde takipçi kazanabilir ve ürünlerinizin görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

Instagram’da butik açmak isteyen birçok kişinin merak ettiği diğer bir konu ise kesinlikle takipçilerin nasıl kazanılacağıdır. Sizler en iyiler arasında olmak istediğiniz bir butik işletmeye başlayacaksınız ve bu butik takı ürünleri ile ilgili ise aksesuar ürünleri satmakta olan diğer Instagram butikleri ile karşılıklı reklamlar verebilir ya da ücreti mukabilinde reklam yaptırabilirsiniz. Bu sayfaları takip eden kişiler gerçek takipçiler olacağı için reklam gibi bir durum söz konusu olduğunda takipçiler ilgi alanları olması nedeniyle kalıcı olacaklardır. Bu durumları göz önünde bulundurduktan sonra çeşitli satış stratejileri ile Türkiye’nin en iyi Instagram butiklerinin izledikleri yolları izleyerek en iyiler arasında olmayı hedefleyebilirsiniz. Hem alışveriş yapabilmeniz hem de stratejileri inceleyebilmeniz adına Türkiye’nin en iyi Instagram butiklerini sizlerle paylaşıyor olacağız.

En İyi Instagram Butikleri (2022)

Instagram uygulaması üzerinde hizmet vermekte olan butiklerin hepsi elbette aynı alanda hizmet gerçekleştirmemektedir. Birçok farklı ürün yelpazesine sahip ve farklı kategoride butiğin bulunduğu Instagram uygulamasında yer alan en ünlü ve en iyi butikleri aşağıda yer alan başlıklar altından detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Instagram Ayakkabı Butikleri

1) Deniz Butik

Deniz Butik, Instagram uygulamasında en yüksek takipçiye sahip olan butikler arasında yer almaktadır. Öyle ki butik WhatsApp sipariş hattı ile birlikte aynı zamanda müşteri hizmetleri desteği de sunmaktadır. Açıklama bölümünde yer alan web sitesi linki üzerinden tüm ürünlere ulaşabilmeniz adına detaylı bilgiler paylaşılmıştır. Siparişleri dilerseniz web sitesi üzerinden üye girişi ya da üye olma işlemi gerçekleştirerek oluşturabilir, dilerseniz de WhatsApp üzerinden sipariş vererek süreçleri tamamlayabilirsiniz.

Deniz Butik, Türkiye’nin en iyi Instagram butikleri arasında yer alan ve birçok ürün yelpazesine sahip olan butiklerdendir. Yeni gelen ürünler için ayrı bir kategorinin oluşturulduğu web sitesi üzerindeki ürünler güncel ve aktif olarak Instagram hesabında da paylaşılmaktadır. İndirimlerin olduğu ya da farklı fırsatların yakalandığı durumlar hikayelerde günlük olarak paylaşılmakta olup müşterilerin ilgisini sunulmaktadır. Aynı zamanda mağaza konumu ve mağaza içerisinde yer alan ürünler de hikayede sıkça paylaşıldığı için kişiler tarafından güvenilir olarak görülmektedir. Çeşitli kombinlerin paylaşılabildiği butikte; abiyelerden ayakkabılara aksesuarlardan eşofmanlara kadar birçok farklı ürün kategorisine yer verilmektedir.

instagram-butikleri-deniz-butik

2) Ayakkabı Deliyisim 

Ayakkabı Delisiyim, adından da anlayabileceğiniz üzere çeşitli birçok ayakkabı modeli ve stili üzerinde hizmet vermekte olan bir butiktir. Uzun yıllardır güvenilir olarak hizmet vermekte olan ve dijital içerik üretici olarak hesaplarını oluşturmuş olan butikte WhatsApp siparişleri oluşturabilme ve telefon ile sipariş oluşturabilme imkânı mevcuttur. Butik kapıda ödeme imkânı ile birlikte aynı gün kargoya verilme hizmeti de sunduğu için Türkiye’nin en iyi Instagram butikleri arasında yer almaktadır. Botlardan çizmelere sandaletlerden babetlere kadar geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Modayı takip edecek bir sistem oluşturmaları nedeniyle Instagram uygulaması kadar web sitesi üzerinde de moda takibinin gerçekleştirilebileceği geniş bir banner bulunmaktadır.

instagram-butikleri-ayakkabi-delisiyim

3) Pelininayakkabilari 

 Pelinin Ayakkabıları, birçok butiğin sağlamakta olduğu ancak açıklama kısmında belirtmediği bir hizmeti göz önünde tutarak ön plana çıkan Türkiye’nin en iyi Instagram butikleri arasında yer almaktadır. Şöyle ki birçok butik kullanıcıların ayak numarasının uymaması ya da bedenlerinin uyuşmaması gibi durumlar ile karşılaşmaması için değişim hizmeti sunmaktadır. Ancak butiklerin hepsi ne yazık ki bu hizmeti açıklama bölümünde belirtmedikleri için müşteriler tarafından bazı çekimserlikler meydana gelebilmektedir. Pelinin Ayakkabıları butiği ise bu konuda sağladıkları destek için tamamıyla farklı bir WhatsApp numarası oluşturması nedeniyle kullanıcıların gözünde bir adım ön planda bulunmakta olan butiklerdendir. Butikte; topuklu ayakkabılardan günlük ayakkabılara; deri ceketlerden kovboy bot ve çizmelerine kadar birçok ürün satışı gerçekleştirilmektedir. 

instagram-butikleri-pelinin-ayakkabilari

4) @Maymoda_

May Moda, ücretsiz iade ve değişim hizmeti sunmakta olan ve müşteri hizmetleri desteği ile kullanıcılar için güvenilir ve ilgili bir butik haline gelmeyi başarmış olan Türkiye’nin en iyi Instagram butiklerinden biridir. Sipariş için WhatsApp sipariş yönlendirmesi olduğu gibi aynı zamanda web sitesi üzerinden de üyelik gerçekleştirerek sipariş verme imkanı mevcuttur. Yeni bir stil oluşturmak ve yeni gelen ürünlerin tanıtımının sağlanması için farklı kategoriler olduğu gibi aksesuar ve koleksiyon kategorileri de web sitesi içerisinde yer almaktadır. Spor ayakkabılardan ceket takımlara; saat aksesuarlarından sweatshirtlere kadar birçok ürün kategorisine sahiptir.

instagram-butikleri-maymoda_

5) mydukkan 

My Dükkan, Worldwide shipping yapmakta olan bir Instagram butiğidir. Sipariş ve detaylar için web sitesi yönlendirmesi gerçekleştirmekte olan butiğin web sitesi oldukça etkin kullanılmakta olan ve site üzerinden WhatsApp yönlendirmesi de sağlanmakta olan bir hizmet sunmaktadır. Fırsat köşesi ve 100 TL altı ürünler kategorisi gibi kategorileri bulunmakta olan butiğin birçok tarza uygun kombini ve parçaları mevcuttur. Elbiselerden aksesuarlara üst giyimden alt giyime kadar birçok kategoride ürün satışı gerçekleştirilmektedir. 

instagram-butikleri-mydükkan-butik

6) mylovebutik 

MyLove Butik,  Worldwide shipping hizmeti sunmakta olan ve Türkiye’nin en iyi Instagram butikleri arasında yerini almış olan bir işletmedir. Butik çarpıcı paylaşımları ve ilgi çekici renkleri ile stil ve giyim üzerine markalaşmış ve müşterilerinden olumlu yanıtlar almayı uzun zamandır devamlılık haline getirmiş bir işletmedir. Her sezona özel hazırlamış oldukları modeller ve kombinler ile web sitesi ve Instagram hesapları üzerinden aktif olarak paylaşım gerçekleştirmekte olan butiğin WhatsApp siparişi ve web sitesi üzerinden satış hizmeti bulunmaktadır. 

instagram-butikleri-myLove-butik

7) butikgardropp

Butik Gardrop, Türkiye’nin en iyi Instagram butikleri arasında yer almakta olan ve müşterilerine kapıda nakit ödeme ile kapıda kredi kartı ödeme imkanları dahil birçok hizmet sunmakta olan bir işletmedir. Instagram’ın hikaye ve sabitlenenler gibi birçok özelliğini aktif olarak kullanmakta olan işletme dolayısıyla müşteri ilgisini canlı tutmak adına tüm özelliklerden faydalanmaktadır. Web sitesi üzerinde yapılan yönlendirmede yeni ürünler kategorisine ziyaret gerçekleştirildiğinde seçili ürünlerde yapılan indirimler ve indirimlerin sona ereceği tarihler anlık olarak takip edilecek şekilde paylaşılmaktadır. Birçok butiğin vermiş olduğu hizmete ek olarak sitenin aynı zamanda İngilizce desteği de mevcuttur. WhatsApp’tan sipariş verilebilme hizmeti ile birlikte aynı zamanda web sitesi üzerinden de sipariş verilebilen butik Türkiye’nin en iyi Instagram butikleri arasındaki yerini korumaktadır. Trençkotlardan şortlara; büstiyerlerden kabanlara kadar geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

instagram-butikleri-butikgardropp

8) zoombutik 

Zoom Butik, 1 ile 5 iş günü içerisinde teslimatını gerçekleştirmeyi garantilemekte olan ve böylelikle müşteri ilgisini canlı tutan Türkiye’nin en iyi Instagram butikleri arasındadır. Birçok butiğin yanı sıra Zoom Butik, kredi kartlarını 9 ile 12 taksit arasında bir taksitlendirme hizmeti sunmaktadır. Genellikle spor giyim ve salaş giyim üzerine ürün satışı gerçekleştirilmekte olan butikte croplardan montlara; gömleklerden pantolonlara kadar birçok ürün bulabilirsiniz. 

instagram-butikleri-zoom-butik

9) shoetek 

Shoetek, Instagram onay tikine sahip olması nedeniyle kullanıcılar ve müşteriler tarafından güvenilir olarak bilinen Türkiye’nin en iyi Instagram butikleri arasındadır. Shoetek, Shoe Tek olarak web sitesini oluşturmuş olan bir butik olup botlardan sneakerlara stilettolardan sandaletlere kadar birçok ürün çeşidine ulaşabileceğiniz bir platforma sahiptir. 300 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo imkanı sunmakta olan Butik aynı zamanda sezon finali hizmeti ile ürünlerde %60’lara varan indirimlerde sunmaktadır. Instagram hesaplarını canlı görseller ve profesyonel çekimler ile aktif tutan işletme, yerli üretim ürünleri ile göz önünde bulunmaktadır.  

instagram-butikleri-shoetek

10) butikmoor 

Butik Moor, toptan ürün alım hizmetlerinde farklı bir ücretlendirme stratejisi sunmakta olan butiklerden biridir. Değişim imkanı gibi kaliteli ürünler sunması ve kargo ile değişim bedellerini net bir şekilde güncel olarak belirtmesi nedeniyle Türkiye’nin en iyi Instagram butikleri arasında yerini almakta ve kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Web siteleri ise sürekli güncellenmekte ve müşterilere hitap edecek ürün yelpazesi ile donatılmakta olduğu için şu anda yapım aşamasındadır. 

instagram-butikleri-butikmoor

11) zumashoes 

Zuma Shoes,  Türkiye’nin elde üretilen ayakkabısı olarak bir başlık altında harika bir slogan ile göz önünde bulunan butiklerden biridir. Elde üretilmiş olan ayakkabıların ayrıcalıklı bir hissiyatı olduğunu savunmakta olan işletme, aynı zamanda ürünlerini günlük kullanıma uygun olan %100 özel deri ile üretmektedir. Fotoğraf çekimleri ise diğer butiklere nazaran daha gerçekçi ve farklı bir konumlandırma ile yapılmaktadır. İşletmenin web sitesi henüz yapım aşamasında olduğu için siparişler WhatsApp üzerinden alınmaktadır. 

instagram-butikleri-zumashoes

12) sentetiksezarkadikoy 

Sentetik Sezar Vintage Store, Kadıköy’de ve Beşiktaş’ta hizmet vermekte olan bir işletmedir.  Vintage ürünler satması ve Özgün içerikleri ile birçok genç tarafından tercih edilmesi nedeniyle Türkiye’nin en iyi Instagram butikleri arasında yerini almakta ve oldukça fazla tercih edilmektedir. Müşteri memnuniyetini göz önünde bulundurmakta olan işletmenin fotoğraf çekimleri ise görsellik açısından hoş bir fotoğraflandırma ile sağlanmaktadır. 11:00 ile 20:00 saatleri arasında şubelerinde hizmet vermekte olan butiğin online alışveriş imkanı da mevcuttur. Instagram’ın sunmuş olduğu özellikleri aktif olarak kullanan işletmenin sıkça sorulan sorular ile ilgili bir sabitlenenler bölümü olması nedeniyle kolaylıkla ulaşılabilir olması da müşteriler tarafından tercih edilme nedenlerinden biridir. Ürünlerinin kendi çekimleri olmasının yanı sıra yine sabitlenenler bölümünde bulunan sizden gelenler kısmı ile güvenilirliği artırılmakta ve ürün kalitesi daha gerçekçi fotoğraflar ile görüntülenmektedir. Oldukça özgün ürünlerin satışını gerçekleştirmekte olan butikten online alışveriş yapabilir ya da Kadıköy ve Beşiktaş şubeleri ile de alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

instagram-butikleri-sentetiksezarkadikoy

13) minetanbutik 

Mine Tan Butik, kadın giyim ve elbise üzerine hizmet sunmakta olan bir butiktir. Göz alıcı bir asalette ürünler sunmakta olan butik, her yaşa hitap edebilmektedir.  Geniş bir beden yelpazesine sahip olan ürünleri nedeniyle ise Türkiye’nin en iyi Instagram butikleri arasında yer almaktadır. Değişim süreçleri için her türlü desteği sağlamakta olan butiğin iade seçeneği bulunmamaktadır. Kapıda ödeme hizmeti de sunmakta olan butiğin WhatsApp sipariş hattı ile birlikte web sitesi üzerinden de sipariş imkanı mevcuttur. Sizden gelenler olarak kullanmakta oldukları ınstagram’ın sabitlenenler bölümü ile aktif halde bulunan alan ise butiğin daha güvenilir olmasını sağlamaktadır. Butik profilde ürün tanıtımı gerçekleştirirken bunu videolu ve sesli bir şekilde yaparak hem ürünlerin gerçek görüntüsünü göstermekte hem de yazarak müşteriye aktarabileceklerini sesli ve videolu bir şekilde aktararak ilgiyi canlı tutmaktadır. Bu ilginin canlı olması durumu ise butiği Türkiye’nin en iyi Instagram butikleri arasına sokmaktadır.

instagram-butikleri-minetanbutik

14) exboutique

Ex Boutique, Sezonun trendlerini aktif olarak paylaşan bir butik olarak hizmet vermektedir. Kapıda ödeme ve şeffaf kargo hizmeti sunması nedeniyle alıcıları ne müşterilerin gözünde güvenilir bir işletme modülü oluşturmuş olan bu işletme Türkiye’nin en iyi Instagram Bu tipleri arasında yer almaktadır. Siparişlerini WhatsApp üzerinden almakta olan butik, geniş bir beden aralığına sahip olması ve ürün fiyatlarını gönderiler altında bildirerek müşterileri vakit kaybına uğratmaması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Instagram’ın DM özelliği üzerinden ya da WhatsApp üzerinden sipariş hattı kullanımı sağlanabilmekte ve kolaylıkla ürünler sipariş edilebilmektedir.

instagram-butikleri-exboutique

15) roza.butik_ 

Roza Butik, WhatsApp siparişi aldığı gibi aynı zamanda web sitesi üzerinden de sipariş oluşturabilme imkanı olan bir butiktir. Şeffaf kargo hizmeti ile birlikte kapıda ödeme seçeneği sunması nedeniyle Türkiye’nin en iyi Instagram butikleri arasında yer almaktadır. Kapıda ödeme imkanı sayesinde kullanıcılar ve müşteriler tarafından güvenilir olarak görülen işletmeler arasındadır. Aksesuarlardan tesettüre elbiselerden çantalara kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip olan butikte her kullanıcıya ve müşteriye hitap eden ürünler yer almaktadır. Kapıda ödeme imkanını kullanmak için WhatsApp’tan sipariş verebilir ya da web sitesi üzerinden de sipariş oluşturabilirsiniz. Sitenin sunmuş olduğu kargom nerede özelliği ile kolaylıkla kargonuzun takibini gerçekleştirebilirsiniz. 

instagram-butikleri-roza.butik_

16) zikzakbutik 

Zikzak Butik, Kapıda kredi kartı ile ve kapıda nakit ödeme ile ödeme yapabilme imkanını sağlamasının yanı sıra kargolarının tamamını şeffaf kargo şeklinde hazırlayan bir butiktir. Standart olarak MNG kargo ile gönderim sağlaması nedeniyle birçok kullanıcı için tercih sebebi olabilen işletme iade hizmeti vermemektedir. Ancak değişim konusunda müşterilere tüm ilgili süreci sağlamakta olması nedeniyle Türkiye’nin en iyi Instagram butikleri arasında yer almakta ve bu yerini korumaktadır. WhatsApp üzerinden sipariş verilebilme imkanı olan butiğin aynı zamanda web sitesi üzerinden de üyelik oluşturarak sipariş verme hizmeti bulunmaktadır. İndirimdeki ürünler için ayrı bir kategori oluşturmuş olan butiğin kot ceketten hırkalara elbiselerden kot pantolonları ve kemerlere kadar birçok farklı kategoride ürün satışı ve müşteri hizmeti desteği bulunmaktadır.

instagram-butikleri-zikzak-butik

17) Kırmızı Butik (@kirmiziibutiks

Kırmızı Butik, Taksim, Beşiktaş ve AlifuatBaşgil Şube olarak birçok şubede hizmet vermekte olan ve online destekleri nedeniyle de kişiler tarafından güvenilir ve Türkiye’nin en iyi Instagram butikleri arasında görülmekte olan bir işletmedir. Web sitesi üzerinden yapılacak olan satın alımlarda 400 TL ve üzerinde kargo bedava hizmeti sunulmaktadır. Yeni gelen ve 50 TL altı ürünler olarak birçok güncel kategorisi bulunmakta olan butiğin oldukça geniş bir ürün yelpazesi mevcuttur. Oversize sweatlerden tulumlara; yüksek bel pantolonlardan bomber ceketlere kadar geniş bir ürün satış desteği bulunmaktadır. Sipariş takibinin yapılabildiği ve havale bildirimlerinin kontrolünün sağlanabildiği bir butik olması nedeniyle de kullanıcılar tarafından oldukça güvenilir olarak bilinen bir işletmedir. 

instagram-butikleri-kirmizibutiks

18) Moda Çelikler (@modacelikler

Moda Çelikler, Kadın giyim üzerine hizmet vermekte olan ve worldwide shipping hizmetlerinin bulunması nedeniyle de markalaşmasını genişletmiş bir butiktir. Kadınlar için uzun zamandır hizmet verdiğini belirten işletme; kaliteli ve hoş görünümlere sahip olan aykırı tasarımları ile Türkiye’nin en iyi Instagram butikleri arasındaki yerini almıştır. Deri koleksiyonu gibi aykırı ve farklı bir bölümü bulunmakta olan işletmenin web sitesi üzerinde yer alan bu bölümde oldukça hoş tasarımları mevcuttur. Tüm ürünler için detaylı bir bilgilendirme bulunmaktadır. Aynı zamanda modeller üzerinde yakın ve uzak çekim gibi farklı pozlamalar da bulunması nedeniyle ürünler oldukça açık ve net bir şekilde incelenebilmektedir. 

instagram-butikleri-modacelikler

19) Butik Ceycey (@butikceycey)

Ceycey Butik, Markalaşmış bir giyim hizmetine sahip olan ve oldukça marjinal ürünler ile satış gerçekleştirmekte olan bir butiktir. Standart kalıpların dışına çıkmış tarza sahip modelleri ve ürünleri ile oldukça çarpıcı bir işletme olarak Türkiye’nin en iyi Instagram butikleri arasındaki yerini almıştır. Web sitesi üzerinde yer alan çok satanlar bölümü ile en çok tercih edilen ürünler kolaylıkla incelenebilir ve detaylı görseller ile tüm ürünler birkaç saniye içerisinde dahi incelenebilir durumdadır. Marjinal bir gönderi paylaşım pozlaması oluşturmuş olan butiğin Instagram hesabını aktif kullanması nedeniyle de müşteriler üzerinde olumlu bir etkisi bulunmaktadır. WhatsApp üzerinden sipariş alabilen Butik aynı zamanda web sitesi üzerinden üyelik gerçekleştirerek de sipariş verebilme olanağı sunmaktadır. Aynı zamanda sezon sonu ürünleri için oldukça yüksek indirimler sağlamakta ve bunları web sitesi üzerinden aktif olarak paylaşmaktadır. İç giyimden aksesuarlara; tulumlardan elbiselere kadar geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

instagram-butikleri-butik-ceycey

20) Minik Terzi (@minikterzi)

Minik Terzi, Ümraniye Canpark AVM, Zeytinburnu Zerujport AVM, Pendik Zerujmall AVM ve Gaziosmanpaşa’da mağazaları bulunan; WhatsApp destek hattı ve şubelerinin aktif olarak tercih edilmesi nedeniyle Türkiye’nin en iyi Instagram butikleri arasında yer alan bir işletmedir. İşletme sonbahar koleksiyonu, takım görünümleri, şal ve eşarplar, kemerler ve atkılar, doğal içeriğe sahip olan ürünler ve ofis stili gibi birçok farklı kategoride ürün satışı gerçekleştirmektedir. Doğal ürünler gibi aykırı kategorilere ve alışılı gelmedik ürün tasarımlarına sahip olması nedeniyle birçok kullanıcıya hitap ederek geniş bir kitleye sahip olmuştur. Genel itibarıyla S, M ve L beden olacak şekilde bir beden aralığı sunmaktadır. Web sitesi ise İngilizce ve Türkçe arayüz seçeneklerinin bulunması nedeniyle oldukça kullanışlı bir hal almakta ve birçok kitle tarafından ziyaret edilmektedir.

instagram-butikleri-minikterzi

21) Onzemode (@Onzemode)

Onze, worlwide shipping hizmeti vermekte olan butikler arasındadır. Ankara’da şubesi bulunmakta olan butiğin kapıda ödeme, havale ve EFT gibi seçenekleri de bulunmaktadır. İşletme ücretsiz kargo hizmeti sunması nedeniyle de Türkiye’nin en iyi Instagram butikleri arasında yerini almaktadır. Reels özelliğini Instagram üzerinden aktif bir şekilde kullanmakta olan butik, ürünleri için oldukça hoş tasarımlar ve fotoğraflandırmalar kullanmaktadır. Stüdyo çekimi olarak görüntülenen görsellerin olduğu gibi aynı zamanda gündelik yaşantıda çekilmiş olan tanıtım görselleri de bulunmaktadır. %70’e varan indirim seçenekleri ile online ve mağazaya yönlendirmeler sağlamakta olan butiğin 500 TL ve üzeri alışverişler için ücretsiz kargo hizmeti bulunmaktadır. Tek fiyat 79 TL şeklinde web sitesi üzerinde bulunan kategori ile birçok ürün satışa sunulmuş ve oldukça hoş parçalar uygun fiyatlardan alınacak şekilde değerlendirilmiştir.

instagram-butikleri-onzemode

22) A Blok (@a_blok_)

Aynur Eroğlu Butik, Çanakkale Merkez’de ve Bozcaada’da şubeleri bulunmakta olan ve hoş stile sahip tasarımları nedeniyle tercih edilmekte olan Türkiye’nin en iyi Instagram vakitlerinden biridir. WhatsApp üzerinden bilgi alma hizmeti ve imkanı sunmakta olan butik, ınstagram’ın özelliklerini aktif olarak kullanmakta olup sabitlenenler bölümünde de birçok soru için bilgilendirme alanı oluşturmuştur. Web sitesi üzerinde Türkçe e İngilizce dil seçeneklerinin olduğu gibi aynı zamanda para birimi değiştirme gibi seçeneklerde bulunmaktadır. Para birimi seçeneğinin bulunması yurt dışı siparişleri vermek isteyen ya da İngilizce dilini tercih edecek olan yabancı kişilerin ücret hesaplamasını kolaylıkla yapması için oldukça kullanışlı bir yöntem olarak göze çarpmaktadır. Aykırı bir stile sahip olan butik, ürettiği marjinal ürünler ile aksesuarlardan pantolonlara; sweatshirtlerden elbiselere kadar birçok alanda göze çarpmaktadır. Genel itibarıyla standart beden hizmeti vermekte olan butiğin, 34 ile 40 beden arasında ürün satışları bulunmaktadır.

instagram-butikleri-butik-ablok

Burcu Başar

Merhabalar, ismim Burcu Başar, 26 yaşında Halkla ilişkiler ve reklamcılık mezunuyum. Dijital pazarlama ve sosyal medya reklamcılığı üzerine almış olduğum eğitimlerle beraber uzman seviyede içerik yazarlığı yapmaktayım. Sizlere yararlı olabileceğini düşündüğüm dijital pazarlama ve sosyal medya içeriklerini Sosyalify aracılığı ile sizlerle paylaşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir