Instagram Keşfet Saatleri: Reels Keşfete Düşme İçin 12 Taktik

Reels keşfete düşme için algoritmadan kaynaklı bazı çözüm yolları var. Bunlardan en önemlisi Instagram reels keşfet saatlerini bilmek ve buna göre Instagram post saatlerinde paylaşım yapmak. Bu yazımızda hesabınızın öne çıkabilmesi için Instagram keşfet saatleri hakkında bilgiler toplayıp hesabınızın öne çıkabilmesi için bunları sizinle paylaştık. Bahsettiğimiz taktikleri uygulayarak keşfete çıkabilir ve daha fazla etkileşim sağlayabilirsiniz.

instagram-kesfete-düsürecek-taktikler

Instagram Keşfet Tam Olarak Nedir?

Instagram’da ana sayfamızda genellikle takip ettiğimiz hesap içeriklerini ve sponsor gönderileri görürüz. Ancak keşfet kısmında durum biraz farklıdır. Burada kullanıcıların kendi ilgi alanlarına göre kişisel olarak hazırlanmış özel gönderi önerileri bulunuyor. Keşfetimize düşen gönderilerin ortak özellikleri beğendiğimiz içeriklerin ya da takip ettiğimiz hesapların gönderilerine benzer, yüksek etkileşim sağlayan içerikler olmasıdır. 

Keşfet özelliği, kullanıcıların daha fazla kitleye ulaşarak ve takipçi sayısını genişletebilmek için algoritmaya eklendi. Yani, hesabınızın hitap ettiği hesaplara daha kolay ulaşarak kolay şekilde bilinirlik ve hesabınızın büyümesini sağlayabilirsiniz. Böylece markalar, Instagram kullanıcıları, işletme hesapları potansiyel müşteriyi kolaylıkla bulabiliyor.

Instagram Reels Paylaşımı Neden Önemli?

Instagram’da keşfete düşmek için Reels paylaşımı oldukça önemlidir. Instagram algoritması reels paylaşımlarını daha çok öne çıkarıyor ve kullanıcıların Instagram’da daha fazla vakit geçirmesini sağlıyor. Bundan dolayı, eğer keşfete çıkmak istiyorsanız post yerine reels paylaşımı yapmalısınız. Bu sayede daha fazla kullanıcıya ulaşarak etkileşim sayınızın artmasını sağlayabilirsiniz. 

Postlarınızı genelde sadece takipçileriniz incelerken keşfete düşen bir reels videosunu binlerce kişi izleyebilir. Instagram keşfet saatlerinde paylaştığınız reelsler ise çok daha kısa sürede binlerce kişinin izlemesine sebep olabilir. Bu yüzden Instagram reels keşfete düşme saatlerini öğrenmenizi ve buna uygun içerik paylaşımı yapmanızı öneririz.

Instagram Keşfette Kalmak İçin Ne Yapılmalı?

Instagram keşfet saatlerinde paylaştığınız reelsiniz hızlı şekilde etkileşim aldı ama daha fazla keşfette kalmak istiyor olabilirsiniz. Keşfete düşmek, orada sürekli olarak kalmak için yeterli bir sebep değildir. Uzun süre bu sayfada kalabilmek ve daha fazla kullanıcıya ulaşabilmek için gönderilerimizin beğeni ve yorum sayısının sürekli artış göstermesi gerekiyor. Bunu sağlamak için reelsinize çok dinlenen müzikleri ve popüler etiketleri ekleyebilirsiniz. 

Instagram Keşfet Saatleri Nedir?

Instagram reels keşfete düşme saatleri, Instagram hesaplarının yoğun olarak aktif olduğu saatlerdir. Instagram keşfet saatlerini öğrenerek paylaşacağınız gönderilerin daha fazla etkileşim almasını sağlayabilirsiniz. Böylece içeriklerinizin daha fazla beğeni, yorum ve etkileşim almasını sağlayabilir, popüler gönderiler arasına girmesini sağlayabilirsiniz. Peki, keşfet etkili reels izlenme saatleri nedir?

 • Pazartesi: 06:00, 10:00 ve 22:00
 • Salı: 02:00, 04:00 ve 09:00
 • Çarşamba: 07:00, 08:00 ve 23:00
 • Perşembe: 09:00, 12:00 ve 19:00
 • Cuma: 05:00, 13:00 ve 15:00
 • Cumartesi: 11:00, 19:00 ve 20:00
 • Pazar: 07:00, 08:00 ve 16:00

Instagram algoritmalarının araştırma ve geliştirmesini yaban veri tabanı bilimcileri ve yazılımcıların araştırmalarına göre, keşfet etkili reels izlenme için en iyi Instagram keşfet saatleri saat 09:00 ile 11:00 arasıdır. Yani güne başlayan kullanıcıların büyük çoğunluğu ilk olarak Instagram keşfette geziniyor. Gönderileriniz için en kötü saat ise akşam 9’dan sonra ve sabah 06: 00’dan önceki aralıkta yapılan paylaşımlardır. 

Doğru Instagram reels keşfete düşme saatlerinde paylaşım yapmanıza rağmen etkileşimlerin düşükse dikkat etmeniz gereken bazı hususları sizin için hazırladık. Reels keşfete düşme için 12 adımı uygularsınız hesabınızın daha çok etkileşim almasını sağlayabilirsiniz. 

instagram-kesfet-saatleri

Instagram Keşfet Saatleri Nasıl Belirlenir?

İlk olarak, içeriğinizin türünü ve hedef kitlenize karar verin. Kurumsal şirketiniz için marka bilinirliği veya etkileşim sağlayarak hesabınızı büyütmeye çalışmaktan size daha uygun olanı seçin. Instagram reels düşme saatleri, sizin hangi amaçla içerik paylaştığınıza değişkenlik gösterebilir. Daha önce paylaşmış olduğunuz gönderilerinizden en fazla etkileşim sağlayana benzer içerik oluşturmak faydalı olabilir. 

Sizler için kendi kitlenize göre özel keşfet saatlerini bulmanın en basit yollarını açıklayacağız:

 • İlk olarak kitlenizi tanıyın 
 • İçeriklerinize benzer paylaşımlar yapan daha büyük rakip sayfaları düzenli olarak takip ederek analiz edin. 
 • Hesabınızı işletme hesabına çevirerek kitlenizin Instagram’da en çok aktif olduğu saatler hakkında verileri edinin.
 • Kendi kitlenize uygun içerik paylaşımı saatleri oluşturun ve düzenli olarak kişiselleştirdiğiniz bu saatte gönderi paylaşın. Takipçilerinizi bu saate alıştırarak etkileşimlerinizi arttırabilir ve böylelikle keşfette yer edinebilirsiniz.

Instagram Keşfete Çıkmanın Yararları Nelerdir?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte her yaş grubundan insanlar artık sosyal medya platformlarında hesap açıyor. Özellikle beğenilmek isteme içgüdüsü ve ticari amaçlı sayfaların daha çok alıcı kitleye ulaşma isteğinden dolayı Instagram kullanıcılarına özel bazı imkanlar sunmaya başladı. Algoritmaya göre hareket hesapların birçoğu daha fazla yorum, beğeni, takipçi ve etkileşim sağlamaktadır. Instagram keşfete çıkmanın bazı yararları şunlardır:

 • Ticari markanızın büyümesini sağlayarak daha fazla kullanıcıya en hızlı şekilde ulaşarak kazancınızı artırmak 
 • Kısa sürede kullanıcılar tarafından tanınırlık sağlayıp büyük işletmelerden reklam almak 
 • İlgi alanınıza uygun kitleyi oluşturup sosyal ağınızda çevre edinmek.

En Çok Kimler Keşfet Sayfasında Çıkıyor?

 • Belirli bir takipçi sayısına ulaşmış influencerlar
 • Instagram keşfet saatlerinde paylaşım yapanlar
 • Marka sayılan kurumsal şirketler
 • Çok fazla etkileşim alan hobi sayfaları
 • Ünlü kişiler

Gönderinin Keşfete Düştüğü Nasıl Anlaşılır?

Instagram keşfet saatlerinde paylaştığınızın gönderiyi bahsettiğimiz 12 taktiğe uygun olarak paylaştıysanız, sırada reelsinizin keşfete düşüp düşmediğini öğrenmek geliyor. Eğer hesabınız gizli hesapsa mutlaka paylaşımı yapmadan önce herkese açık olarak ayarlamalısınız. Keşfette çıkıp çıkmadığınızı öğrenmenin en basit yolu hesabınızı işletme hesabına çevirmektir. Böylece detaylı olarak reelsiniz hakkında tüm etkileşimlerin analizini inceleyebilirsiniz. 

gönderilerin-kesfete-düstüğü-nasil-anlasilir

Instagram Reels Keşfete Düşme Etiketleri

Gönderilerinizde keşfet etkili reels izlenme sağlayacak olan en popüler etiketleri araştırdık ve sizler için paylaşacağız. Instagram keşfet saatlerinde paylaştığınız içeriğiniz istediğiniz etkileşimi sağlamıyorsa bahsedeceğimiz etiketleri gönderinizde kullanabilirsiniz. Böylece kullandığınız etiketlerden size daha fazla hesabın ulaşmasını sağlayarak etkileşimlerinizi arttırabilirsiniz. 

Etkileşim almanızı sağlayacak bazı popüler Instagram etiketleri şu şekildedir;

#kesfet #istanbul #instagram #keşfet #instagood #love #ankara #kesfetteyiz #sunum #likeforlikes #tbt #instalike #aşk #takip #likeforfollow #like4likes #photography #photooftheday #sevgi #yemek #follow #fashion #takipçikazan #like4like #followforfollowback #turkiye #yummy #video #mutfak #mutluluk

Instagram Reels Konu Etiketleri Nasıl Yapılır?

Instagram keşfet saatlerinde yüklediğiniz ya da yükleyeceğiniz içerik için keşfete düşmenize yardımcı olacak etiketler çok önemlidir. Reels keşfet saatlerini merak eden birçok Instagram kullanıcı gönderilerine ekleyecekleri konu etiketlerini nasıl yapacağını merak ediyor. Sizler için nasıl yapıldığını adım adım açıklayacağız.

 1. Bir fotoğraf, video ya da reels içeriği yükleyin.
 2. Açıklama yaz seçeneğine tıklayıp # işaretini ekledikten sonra yazı veya ifade simgesi ekleyin (örnek: #kedi).
 3. Son olarak gönderinizi paylaşın.

Instagram keşfet saatlerinde yüklediğiniz içeriğe etiket eklerken dikkatli olmalısınız. Açıklamaya fazla etiket eklemek gönderinizi spam olarak algılayabilir ve keşfete düşmenizi engeller. Bu yüzden etiketlerinizi yorum kısmına yazmak faydanıza olur. 
instagram-reels-konu-etiketleri

Instagram Keşfete Düşme Hilesi Var Mı?

Instagramda kolay bir şekilde öne çıkmak isteyen bazı kullanıcılar keşfete düşmek için hile arıyor. Keşfette öne çıkmak için ücretli olarak satış yapanlar var. Keşfete çıkma- beğeni- yorum paketleri, Instagram gönderilerinin keşfete düşmesi için etkileşim sağlamalarına yardımcı olmak adına satılıyor. Fakat bu uygulamaları çoğu oldukça kalitesiz. 

Eğer ki toplu izlenme, satın alma vb. paketler Instagram algoritmasının etkileyip hızlı büyüme sağlamak istiyorsanız, Sosyalify gibi kaliteli ve garantili Instagram paketleri sunan bir sosyal medya geliştirme platformu kullanmalısınız.

Eğer Sosyalify gibi kaliteli bir sağlayıcı kullanmazsanız, Instagram bunu algıladığında bir gün boyunca giriş yapamama, 1 hafta paylaşım yasağı, bütün içerikleri ya da beğenileri silme, mesajlaşma kısıtı gibi cezalar veriyor. Hatta hesabınızın kalıcı olarak silinmesine sebep olabilen bu yönteme itibar etmeyiniz. 

Instagram her gün binlerce yeni hesap açılan bir sosyal medya platformu. Çok fazla kullanıcıya sahip olmasından dolayı gelişmiş bir algoritma sistemine sahip. Sahte hesapların ve yapılan hilelerin kolayca saptanabildiği bu yazılımda anında gerekli yaptırımları uyguluyorlar. Bu yüzden organik olarak takipçi edinmeye çalışmak yararınıza olacaktır. Bahsetmiş olduğumuz reels keşfete düşme için 12 Taktik’i adım adım uygulayarak hesabınızın doğal etkileşim almasını sağlayabilirsiniz. 

#1: Gönderilerinizin İçerik ve Uyumuna Dikkat Edin

İlk olarak Instagram hesabınızı ne amaçla kullanacağınızı belirleyin. Örneğin yemek paylaşımları, seyahat, kişisel blog, moda veya işletme hesabından hangisi size daha uygunsa paylaşımlarınızı aynı doğrultuda içeriklerle devam ettirin. Gönderilerinizi paylaşırken kullanacağınız filtreler ve diğer reelslerinizle olan renk ve boyut uyumu sayfanızı daha ilgi çekici hale getirir. Instagram profilinize giren kullanıcıların dikkatini çekerek reelslerinizin izlenmesini sağlayabilirsiniz. 

#2: Takipçi Sayınızı Arttırın

Instagram keşfet etkili reels izlenme için öncelikle aktif olarak hesabını kullanan bir miktar takipçiye ve beğeni sayısına ihtiyacınız var. Instagram’da yeni açılan ve etkileşimi düşük olan hesapların keşfete düşme ihtimalleri daha azdır. Aynı şekilde sahte hesapların reelsleri de keşfete düşmez. Takipçi sayınızı arttırmak için Instagram etkileşim saatlerine uygun olarak paylaşım yapmak yararınıza olacaktır. 

#3: Instagram Etiketlerini Kullanın

Instagram reels keşfete düşme etiketlerini kullanmak reels keşfete düşmek için en etkili taktiklerden biridir. Etiketler sayenizde kullandığınız etiketi arayan kullanıcılar tarafından reelsiniz kolaylıkla diğer hesapların kolaylıkla karşısına çıkar ve takipçi sayınız hızla artabilir. Instagram’da reels etiketleri kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar şunlardır:

 • Etiketleri açıklamaya değil yorum kısmına yazın.
 • Gündemde olan güncel etiketleri kullanın.
 • Popüler etiketleri araştırarak bu etiketleri de kullanmaya dikkat edin.
 • Instagram gönderinize uygun olan etiketleri kullanın.
 • Spam sayılacak etiketleri kullanmayın.
 • Karakter sayısı uzun olan etiketleri kullanmayın.
 • Tüm gönderilerinizde aynı etiketleri kullanmayın.

Bahsettiğimiz bu maddelere dikkat ederek seçeceğiniz etiketler hesabınızın ön plana çıkmasını sağlayacaktır. 

#4: İlgi Çekici Paylaşımlar Yapın

Yapacağınız paylaşımlar ne kadar dikkat çekici olursa gönderinizi inceleyecek hesap sayısı da o kadar artar. Bu yüzden paylaşacağınız içeriklerin ilgi çekici olmasına dikkat edin. Dikkat çeken içerikler hazırlamak için uygulamalardan veya sosyal medya uzmanlarından yardım alabilirsiniz. 

#5: Instagram Keşfet Kalitesiz Panel Sitelerinden İzlenme Almayın

Instagram keşfete düşme için, instagram keşfet hilesi gibi reklamlara ve paylaşımlara itibar etmeyin. Ücretli olarak satılan beğeni, takipçi ve yorum kalıcı değildir ve Instagram hesabınızın algoritmasını olumsuz etkiler. Sonrasında ne kadar uğraşsanız da reelsleriniz keşfete düşmeyebilir. İşte tam da bu sebeple eğer ki Instagram Keşfet’e yönelik bir strateji geliştirmek istiyorsanız, Sosyalify’ın ekonomik ve hizmet garantili Instagram Keşfet Paketlerinden güven içinde faydalanabilirsiniz.

#6: Konum Bildirin

instagram-gönderilerinizde-konum-bildirin

Instagram konum ekleme, gönderilerinizi nerede paylaştığınızı belirtmek için kullanılan yer bildirme özelliğidir. Paylaşımlarınıza konum ekleme yaparak işletmenizin, sizin ve ürün/hizmetlerinizin nerede olduğu hakkında bilgilendirerek yerinizi bildirebilirsiniz. Instagram konum ekleme özelliğini kullanıp kullanmamak tamamen kullanıcının istediğine bağlıdır. Instagram keşfet saatlerinde yaptığınız paylaşımınıza konum eklemek aynı konumda bulunduğunuz insanlar tarafından etkileşim sağlamanıza yardımcı olabilir. 

Fotoğraf ve video paylaşımlarınıza konum ekleyerek, bulunduğunuz yeri takipçilerinize gösterebilirsiniz. Eklediğiniz konumu arama yapanlar sizin o konumda paylaştığınız reelsleri de görebilirler. Böylece daha fazla takipçi sayısına ulaşmanız ve etkileşim ağınızı büyütmeniz daha kolay olacaktır.

#7: Spam Sayılan Yorumlaşmalarda Bulunmayın

Diğer Instagram kullanıcıları ile karşılıklı olarak yapılan yorumlar hesabınızın spam almasına sebep olabilir. Instagram’ın geliştirdiği yeni özelliklerinden birisi ise hesaplar arası yapılan yorumlarda emojiyi ve bir iki kelimelik yorumları spam olarak algılıyor olmasıdır. Bu yüzden diğer sayfalarla birbirinize yaptığınız yorumlarda bu spam kuralına dikkat etmelisiniz. Eğer ki çok sayıda Yorum 

#8: Hesabınızda Sürekli Değişiklik Yapmayın

Kullanıcı adı ve hesap içeriğinizi sürekli olarak değiştirmek Instagram reels keşfete düşmenizi zorlaştırabilir. Bu yüzden hesabınız için vazgeçilmez bir kimlik oluşturup bunu sabit tutmak yararınıza olacaktır.

#9: Instagram Keşfet Saatlerini Öğrenin

Kullanıcıların keşfette en çok gezindiği Instagram aktiflik saatlerini öğrenerek reelslerinizin etkileşim sayısını arttırabilirsiniz. Instagram keşfette en hızlı şekilde etkileşim sağlamak çok önemlidir. Özellikle reelsi paylaştıktan sonra ilk bir saatte beğeni, yorum ve etkileşim sağlamak faydanıza olacaktır. En çok izlenen reels keşfet saatleri Saat 09:00 ile 11:00 zaman aralığındadır. Bu saatler arasında yaptığınız paylaşımlar hızlı şekilde öne çıkmanızı sağlayabilir.

İşletme hesaplarına özel olarak takipçilerinin aktif olduğu zaman aralıklarını görme özelliği vardır. Eğer işletme hesabınız varsa bu zaman aralığında reels paylaşımı yapabilirsiniz. Instagram profilinize benzer diğer rakip hesapları inceleyerek analiz etmek ve olumlu sonuçları sizin de uygulamanız avantaj sağlar. Günde en az bir kere paylaşım yapın ve Instagram’ı aktif kullanın. 

instagram-kesfet-saatlerini-öğrenin

#10: İçeriklerinize Eklemeler Yapın

Instagram algoritması keşfette incelediğiniz gönderilere göre ilgi alanınızı tahmin edip buna uygun benzer gönderileri keşfetinizde gösterebiliyor. Bu yüzden kullanıcıların en çok inceledikleri reelslere uygun olarak içeriğinize ekleme yapabilirsiniz. 

Örneğin hedef kitlenizin en çok izlediği reels tipinde sözlü paylaşımlar bulunuyorsa siz de içeriğinize alt yazı ekleyerek ya da söz yazarak daha fazla etkileşim almasını sağlayabilirsiniz. Böylece hedef kitleniz direkt olarak keşfette sizin içeriğinizi inceleyecektir.

#11: En Çok Kullanılan Müzikleri Ekleyin

Instagram’ın geçtiğimiz yıllarda algoritmasına eklediği bir diğer özellik reelslere müzik eklemekti. Kısa zamanda popüler olan bu özelliği neredeyse tüm Instagram kullancıları kullanıyor. Bu yüzden mutlaka reelsinize uygun olan güncel ve en çok dinlenen müziklerden birini seçerek arka plana ekleyin. Instagram geliştiricilerinin araştırmalarına göre kullanıcılar reelste sevdikleri bir müzikle karşılaştıkları zaman videonun sonuna kadar dinliyor hatta birden fazla kez başa sarıp izlemeye devam ediyor. 

Instagram keşfet saatlerinde eklediğiniz reelse bir de güncel ve sevilen müzik koyarsanız beklentinizin üstünde etkileşim sağlayabilirsiniz. 

instagram-gönderilerinize-müzik-ekleyin

#12: Açıklama Yazmayı Unutmayın

Instagram etkili reels izlenme sağlamak için bir diğer taktik reelsinize açıklama yazmaktır. İçeriğiniz ne olursa olsun açıklayıcı şekilde kısa bir yazı yazmanız fayda sağlayacaktır. Ancak açıklama yerine etiket yazarken dikkatli olunmalıdır. Çünkü reelsinizin açıklamasını etiketle doldurmak gönderinizin spam olarak algılanmasına yol açabilir. Etiketleri yorum kısmına yazmalısınız. 

Bonus III: Şirketlerin Instagram Reels Keşfete Düşme Taktikleri

Marka bilinirliği kaygısı taşıyan kurumsal şirketler daha fazla kişiye ulaşabilmek için keşfete düşmenin birçok yolunu öğreniyor ve bunları uyguluyor. Sizler için kısaca bu şirketlerin düzenli olarak uyguladığı taktikleri paylaşacağız. Eğer ticari amaçla açtığınız bir hesaba sahipseniz bu adımları uygulayarak kısa sürede hesabınızın büyümesini sağlayabilirsiniz.

 • İşletme hesapları her gün düzenli olarak en az bir kez gönderi paylaşımı yapıyor.
 • Instagram profillerinin post, hikâye ve reels kısımları göz alıcı şekilde düzenliyorlar.

Araştırmalara göre kullanıcıların yüzde 63’ü Instagram hesabına günde en az bir kez giriş yapıyor. Kullanıcıların yüzde 42’si ise Instagram’a günde birden fazla kez giriş sağlıyor. Instagram’a giriş yaptıktan sonra hikayelere göz atma, reels izleme gibi aktiviteleri ise her seferinde en az 6 dakika 35 saniyelik süreçte gezinme sağlıyorlar. Instagram’da geçirilen vakit her yıl bir önceki yıla göre düzenli olarak artış göstermektedir. Instagram bu istikrarlı artışı kaybetmemek için kullanıcıların geri bildirimlerini önemseyerek uygulamaya yeni özellikler kazandırmaktadır. 

Instagram reels özelliğini ortaya çıkarmadan kısa bir süre önce anasayfaya keşfet bölümünü eklemişti. Reels kısmı kullanıcılar tarafından büyük beğeni toplayınca benzer bir özelliğe sahip diğer rakip sosyal medya platformunun kullanıcı sayısında ciddi düşüş görülmeye başlanmıştı. Instagram reels keşfete düşme için taktikler arayan kullanıcılar için bu yazımızda ayrıntılı bilgileri verdik. Bu taktikleri uygulayarak keşfete düşebilirsiniz.

instagram-reels-kesfete-düsme-taktikleri

Bonus II: Instagram Keşfete Düşme Şarkıları

Instagram keşfet etkili reels izlenme sağlamak için en önemli kuralın Instagram keşfet saatleri olduğunu bahsetmiştik. Daha fazla kullanıcıya ulaşmanızı sağlayacak bir diğer kural ise reelsinizde kullanacağınız şarkılardır. Instagram’da keşfete düşmek için popüler ve trend şarkıları eklemeniz gerekir. 

Bu şarkıları Spotify ya da Youtube gibi platformların trend şarkı listelerine göz atarak seçebilirsiniz. Bir diğer seçenek ise takipçi ve etkileşim sayısı yüksek rakip sayfaların kullandığı şarkıları inceleyebilirsiniz. Popüler şarkıları kullandığınız içeriklerin etkileşim sayısının daha fazla olduğunu kolaylıkla gözlemleyebilirsiniz.

Bonus III: Instagram Keşfet Sıfırlama Nasıl Yapılır?

 Instagram algoritması beğendiğiniz ve izlediğiniz içeriklere göre sizler için benzer içerikleri keşfet kısmında toplar. Keşfete girdiğinizde ilgi alanınıza uygun birçok gönderiyi görebilirsiniz. Ancak bazen hesapların keşfet algoritması bozulabiliyor. Bu yüzden görmek ve izlemek istemediğiniz çok fazla içerik bir araya gelip size sunulabilir. Bu durumu yaşayan Instagram kullanıcıları keşfet sıfırlamanın nasıl yapılabileceğini araştırıyor. Sizler için Instagram keşfet sıfırlama nasıl yapılır araştırdık. Birçok yolu olduğu için sırasıyla adım adım açıklayacağız.

Instagram Keşfet sıfırlama (Gönderi veya hesaba özel yöntem)

 1. Adım: Instagram hesabınıza giriş yapın.
 2. Adım: Keşfet sayfasını açın.
 3. Adım: Görmek istemediğiniz herhangi bir içeriğe dokunun.
 4. Adım: Gönderinin sağ üst köşesinde bulunan üç noktaya dokunun.
 5. Adım: İlgilenmiyorum seçeneğini işaretleyin.

Görmek istemediğiniz gönderilere tek tek bu adımları uygulayabilirsiniz.

Instagram Keşfet sıfırlama (Toplu işlem)

 1. Adım: Instagram hesabınıza giriş yapın.
 2. Adım: Profil sayfanızı açın.
 3. Adım: Ayarlar sayfasından güvenlik bölümüne tıklayın.
 4. Adım: Arama geçmişini temizle kısmına tıklayın.
 5. Adım: Karşınıza çıkan tümünü temizle seçeneğini işaretleyin.

İşlemi onayladıktan sonra keşfet algoritmanızın sıfırlanacaktır. Ayrıca özellikle gönderilerini görmek istemediğiniz hesapları engelleyerek de çözüm bulabilirsiniz. Ancak bu işlem biraz uzun sürebilir. 

Dünya çapında en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından Instagram, ücretsiz olarak fotoğraf ve videolarınızı paylaşabileceğiniz platformdur. Instagram’ın geçtiğimiz yıllarda çıkardığı bir yeni özellik keşfet bölümüydü. Keşfet bölümünde takip edilmeyen hesaplar da dahil olmak üzere çeşitli içerikler izlenebiliyor. Bu içerikler çeşitli reels, video ve fotoğraf olabilir. Ancak gizli hesapların paylaştığı gönderiler sadece hesabını takip eden kişiler tarafından görülebilir, bu yüzden gizli hesapların paylaşımları keşfete düşmez. Hesabınız eğer herkese açıksa ister kişisel ister işletme hesabı olsun gönderileriniz keşfette çıkabilir. Instagram kullanıcılarının çoğu hesabındaki takipçi ve beğeni sayısının fazla olmasını istiyor. Oldukça popüler olan bu durumda kullanıcılar Instagram reels keşfete düşmenin yollarını arıyor. 

Burcu Başar

Merhabalar, ismim Burcu Başar, 26 yaşında Halkla ilişkiler ve reklamcılık mezunuyum. Dijital pazarlama ve sosyal medya reklamcılığı üzerine almış olduğum eğitimlerle beraber uzman seviyede içerik yazarlığı yapmaktayım. Sizlere yararlı olabileceğini düşündüğüm dijital pazarlama ve sosyal medya içeriklerini Sosyalify aracılığı ile sizlerle paylaşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir