Instagram’da Etkileşimi Arttırmak

Günümüzde Instagram’da popüler olmanın her şey olduğunu hepimiz biliyoruz. Instagram takipçisi, beğeni ve yorum satın almak bu konuda sizi bir adım öne çıkarıyor. Bir Instagram kullanıcısı profil sayfanıza geldiğinde takipçi sayınıza ardından paylaşımlarınızdaki beğeni sayısına bakar ve yüksek bir etkileşim görürse sayfanıza karşı bir merak besler ve sizi takip etmesi için bir nedene sahip olur. Bu nedeni potansiyel takipçilerinize vermek sizin elinizde.

Takipçi Kitlesini Arttırma

İşe bir yerden başlamak gerekir. Yüz binlerce kullanıcısı olan Instagram’da kısa bir zamanda organik bir şekilde büyük takipçi kitlesi yakalayabilmek olası görünmüyor. Instagram’da hızlı bir şekilde popüler olmak için ilk adımınız Instagram takipçisi satın almak olmalı. Instagram takipçisi satın alma işlemi için pek çok seçenek sunuluyor ve servis özelliklerine bağlı olarak satın alınan paketlerden takipçi kaybı yaşanmıyor.

Instagram hesabınızı geliştirmek için takipçi alma adımından sonra hesabınızı aktif bir şekilde kullanmalı ve görünürlüğünü desteklemelisiniz. Instagram sayfanızı aktif tutacak çeşitli gönderiler paylaşmalısınız; GIF’ler, videolar, Boomerang’lar, hikayenizle ilgili testler, nasıl yapılır içerikleri, kullanıcılar tarafından oluşturulan içerikler ve çok daha fazlası.

Instagram hesabınızda düzenli gönderi paylaşımı yaparak, akılda kalıcı başlıklar kullanarak, yüksek çözünürlükte fotoğraf ve video paylaşarak yani eşsiz bir profil oluşturarak kendinizi diğer Instagram kullanıcılardan farklı kılabilirsiniz. Doğru hashtag’ler kullanmak da yeni kitlelere ulaşmak için harika bir yöntemdir.

Instagram trendlerini yakından takip etmek ve sağlam bir farkındalığa sahip olmak içeriklerinizi ve Instagram takipçilerinizle nasıl etkileşim kuracağınızı planlarken yol gösterici olacaktır.

Instagram Beğenileri

Instagram takipçi satın al işlemini yapıp içerik paylaşımlarında bulunduktan sonra Instagram hesabınızın etkileşimini de arttırmalısınız. Binlerce takipçiye sahip olan bir Instagram profili; gönderilerine az sayıda beğeni alıyor, neredeyse hiç yorum almıyor, izlenme oranları kısıtlı bir sayıda kalıyorsa ne yazık ki beklediği popülariteyi kazanması mümkün olmaz. Takipçi sayınıza paralel beğeni ve izlenme elde etmelisiniz.

Biliyorsunuz ki takipçi sayısı ve beğeni sayısının bir denge içinde olması beklenir. Takipçi sayınızı arttırdıktan sonra yapacağınız ilk şey yüzlerce beğeni alabilen gönderiler elde etmek olmalı. Bunun için Instagram beğeni satın al servislerini kullanabilirsiniz.

Instagram beğeni servisleri dilediğiniz gönderiye istediğiniz sayıda beğeni oluşturulmasını sağlıyor. Instagram beğeni hizmeti alabilmeniz için profilinizin gizli olmaması; herkese açık durumda olması gerekiyor. Sadece gönderinizin linkini paylaşarak beğeni servisinden yararlanabilirsiniz. Instagram beğeni paketleri ile bir gönderinize minimum 100 adet beğeni olacak şekilde gönderim sağlanıyor ve Instagram beğeni gönderileri anlık olarak işleme alınıyor.

Gönderi Yorumları

Instagram gönderilerine görülme ve beğeni sağladıktan sonra yapılacak son bir adım kalıyor: yorum. Yorum yapmak, beğen düğmesine basmaktan daha zor bir iştir. Gün içinde paylaşılan binlerce gönderiye yorum yapmak, verilecek cevapları ve bir sonrakine ne yazacağını düşünmek çok zaman alabilir.

Instagram yorumları zaman ve emek gerektirdiği için Instagram algoritmasında daha fazla önem taşıyor, bu nedenle daha fazla yorum içeren gönderileri Instagram algoritmaları otomatik olarak en üst sıralara yerleştiriyor. Servis sağlayıcılar istediğiniz paylaşımlarınıza yorum gönderebiliyor hatta dilediğiniz yorumun yapılmasını sağlayabiliyor. Yapacağınız tek şey yorum almak istediğiniz gönderiyi ve istediğiniz yorumları servis sağlayıcılara iletmek.

Diğer Araçlar

Instagram’daki diğer paylaşımlarınızın da yani hikâyelerinizin, canlı yayınlarınızın, anket ve çekilişlerinizin de büyük kullanıcı kitleleri tarafından görülmesini istiyorsanız servis sağlayıcıların bu noktalarda da sundukları hizmetler mevcut. Bu hizmetlerle hangi paylaşımınızda nasıl bir etkileşim kazanmak istiyorsanız tek tıkla ulaşmanız sağlanıyor.

Rekabetin fazla olması Instagram’da öne çıkmayı inanılmaz derecede zorlaştırıyor. Instagram servis sağlayıcıları görünürlüğünüzü, etkileşim seviyelerinizi ve satışlarınızı artırmanıza destek sağlayarak harcayacağınız zamanı ve emeği minimuma indiriyor.

Instagram’ın bugüne kadar kazandırdıklarını hepimiz görüyoruz, bugünden sonra kazandıracaklarını ise tam olarak kestiremiyoruz. Kesin olarak bildiğimiz şeyse Instagram’ın daha da büyüyeceği ve etkisini giderek arttıracağı.

Instagram hesabınızı büyütmek için geç kalmayın!

Burcu Başar

Merhabalar, ismim Burcu Başar, 26 yaşında Halkla ilişkiler ve reklamcılık mezunuyum. Dijital pazarlama ve sosyal medya reklamcılığı üzerine almış olduğum eğitimlerle beraber uzman seviyede içerik yazarlığı yapmaktayım. Sizlere yararlı olabileceğini düşündüğüm dijital pazarlama ve sosyal medya içeriklerini Sosyalify aracılığı ile sizlerle paylaşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir