TikTok İzlenmeleri Nasıl Yükseltilir?

            TikTok şüphesiz kısa zamanda en hızlı büyüyen sosyal medya platformu. Büyümesini de her geçen gün devam ettiriyor. Kullanıcılar içeriklerini paylaşıp takipçilerini arttırabiliyor, iş ortaklıkları kurarak ekonomik kazanç elde edebiliyor;  markalar ve şirketler ürün ve hizmetlerinin tanıtımını yaparak müşterilerini ve kazançlarını arttırabiliyor. Kısacası TikTok sosyal medyada yer edinmek isteyen kullanıcılarına istedikleri tüm imkanları sunuyor.

            Araştırmalar, TikTok’un büyüme hızına bakıldığında geleceğin bir numaralı sosyal medya platformu olacağını ortaya koyuyor. Diğer sosyal medya platformları varlığını sürdürmeye devam edecek elbette ancak 2022 ve sonrasında TikTok’un önüne geçebilecek mevcut bir platform olamayacağı düşünülüyor.

            Sizler de TikTok’a katılmış ya da katılmayı; TikTok’ta izlenmelerinizi nasıl artıracağınızı düşünüyorsanız yazımız size yol gösterici olacaktır.

          TikTok’ta görüntülenmelerinizi arttırmak için çok büyük takipçi kitlesine ihtiyacınız yok; çok iyi, orijinal içerikler sunmanız da TikTok izlenmelerinizi arttırmada müthiş etkili olacaktır. TikTok algoritaması tüm kullanıcılarına viral olma imkanı sunuyor. Algoritamanın sizi fark etmesi için çabalamalısınız.

            Tiktok’ta İçerikleriniz Nasıl Maksimum İzlenmeye Ulaşır?

            Diğer tüm sosyal medya platformları gibi TikTok da kullanıcılara etkileşimde bulundukları yani izledikleri, beğendikleri, yorum yaptıkları içeriklere benzer videolar önerir. Böyle kullanıcıları takip etmedikleri hesapların da içeriklerini sunar. Bu içerikleri sunarken, içerik sahibi profilin takipçi sayısını ya da önceki katılım sayılarına bakmaz. Henüz hiç etkileşim almamış bir videoyu ya da milyonlarca izlenmesi olan bir videoyu da önerebilir. Bu da takipçi sayısı az olan kullanıcıların da görünür olmasını sağlar.

            Ayrıca TikTok içeriklerinizi kullanıcıların sizin için sayfasında görünmesini sağlayıp aldığı etkileşime ve bıraktığı etkiye göre daha büyük kitleye sunabilir. Bunun gerçekleşme olasılığı %100 olmasa da size sunulan büyük bir fırsat olduğu göz ardı edilmemeli.

            TikTok izlenme sayısını belirleme noktasında diğer platformlardan ayrılıyor. Bir kullanıcı videonuzu kaç kere izlemişse o kadar izlenme sayısı gönderinize yansıyor. TikTok’ta videolar otomatik oynatılmaya başlatılır ve kullanıcılar izlemek için geri gelirse + izlenme olarak kaydedilir. Kendi izlemeleriniz dışında videonuz her oynatıldığında + izlenme almaya devam edersiniz.

            İzlenmelerinizi arttırabilmek için neler yapabileceğinize bakalım:

            TikTok’ta Daha Fazla Görüntüleme Sağlamanın Yolları:

            Trendleri Anlayın:

            Tüm sosyal medya platformları gibi TikTok’ta da trendleri anlamak ve uygulamak izlenmelerinizi arttırmada ilk adım. Trendler çok kısa sürede değişebilir. Sabah gördüğünüz bir akım ertesi sabah olmadan yerini başka bir akıma bırakabilir. Sosyal medyada günceli yakalamak ve hemen aksiyon almak TikTok görüntülenmelerinizi ve takipçilerinizi arttırmak için muazzam önem arz eder.

            Trendleri görmek için çok bir zahmete girmenize de gerek yok, TikTok sizin için sayfanızda trendleri sizin için görünür kılıyor.

            TikTok algoritması trendlerle ilgili içerik oluşturan, etkileşim sağlayan kullanıcıların paylaşımlarını daha fazla kişinin sayfasına yönlendiriyor yani TikTok’ta güncel trendleri ne kadar çabuk yakalar ve trendlerle ilgili içerik oluşturursanız o kadar çok kullanıcının sizin için sayfasına ve TikTok keşfete düşme şansınızı arttırırsınız.

            Eğlenceli Olun:

            Tüm sosyal medya platformlarında eğlenceli olmak, güçlü bir mizah anlayışına sahip olmak tanınırlığınızı arttırmada sizi destekler ancak TikTok’un kendisi eğlencedir. TikTok’ta içeriğiniz her ne olursa olsun eğlenceli olmasına ve üstün mizah anlayışınızı yansıtmasına önem verin.

            İçeriklerinizdeki mizah kullanıcıları videolarınıza çeker ve kullanıcılar kendi mizah anlayışından parçalar bulabilirlerse eğer sayfanıza doğru çekilirler. Burada orijinallik devreye giriyor. Herkesin yaptığını yapabilirsiniz elbette ama mutlaka kendinizden bir parça katarak!

            Hashtag’leri Kullanın:

            Hashtag’ler TikTok’un küçük, sihirli anahtarları! Bu anahtarlar ile hangi kapıyı nasıl açacağınızı iyi planlamalısınız. Diğer tüm platformlarda olduğu gibi TikTok’ta da hashtagler sayesinde o konuyla ilgili tüm gönderiler bir arada toplanır. Gönderilerinizde üç ila beş arasında hashtag kullanmanız idealdir. Eğer daha fazlasına yer verirseniz algoritmanın içeriğinizi kime göstermesi gerektiğini bilememesine yani gönderilerinizin izlenmesinin daha az kişiyle sınırlı kalmasına neden olabilir.

            Minimumda Tutun:

            TikTok 15, 30, 60 ve 180 saniyelik içerikler oluşturmanıza imkan tanıyor ama unutmayın ki TikTok’un sihri kısa videolardır. Günümüzde insanlar hiçbir şeye uzun uzun vakit ayırmak istemezken ve her şey kısa sürede eskiyebilirken 3 dakikalık videolarını izleyecek kullanıcıları bulmanız zordur. O yüzden kısa ve can alıcı içerikler oluşturmaya özen göstermelisiniz. Kısa videolar oluşturarak izleyicinin dikkatinin dağılmasının ve sıkılmasının önüne geçersiniz.

            Etkileşim Sağlayın:

            TikTok bir sosyal medya platformu olarak sadece içeriklerin izlenmesini değil kullanıcılar arasında etkileşimi sağlamayı da hedefler. Yorum, beğeni, düet, paylaş seçenekleriyle kullanıcıların etkileşimini arttırmak ve dünyanın her yerindeki kullanıcıların içeriklerine erişim imkânı sunar.

            TikTok algoritaması ne kadar etkileşim sağlarsanız o kadar sizi fark eder. Kullanıcıların beğenmeden, yorum yapmadan, paylaşmadan geçemeyecekleri içerikleri hazırlamanıza destek sağlayacak özgün fikirler üretin. Etkileşimin bir alışveriş olduğunu kabul edersek sizin de başka kullanıcıların içeriklerine karşı duyarlı olmanız ve beğeninizi kazanan içeriklerle etkileşim sağlamanız organik etkileşim olarak size geri dönecektir.

            Klasmanınızı Belirleyin:

            Tek bir alana yönelmek durumunda olmasanız da kendi düsturunuzu belirlemeniz ve bu doğrultuda içerikler oluşturmanız diğer kullanıcıların gözünde hesabınızın onlara ne tür faydası olacağını gösterir. Bu sayede bir alana odaklanmanız ve o alanda tanınmanız, otorite olmanız kolaylaşır.

            TikTok Araçlarını Kullanın:

            Sadece kısa süreli videolar çekip yayınlamanız yeterli olmayacak. İçeriklerinizi TikTok araçlarını kullanarak zenginleştirmelisiniz. TikTok araçlarını kullanarak videolarınıza ses, müzik, altyazı, video efektleri vs ekleyebilirsiniz. Eğer bu araçları nasıl kullanacağınızı tam olarak bilmiyorsanız blogumuzdaki TikTok Rehberi yazımız size yardımcı olacaktır.

            Harekete Geçirici Olun:

            İçeriklerinizde TikTok kullanıcılarını dâhil edecek bir tartışma başlatın. Çoğu insanın her konuda söyleyebileceği birkaç sözü vardır. Onları kışkırtıp size cevap vermelerini sağlayın. Gündemdeki bir olay, dizi, film, trend vb. ile ilgili kendi görüşlerinizi ifade ettiğiniz ve kullanıcıların görüşlerini duymak istediğiniz sorular sorun ve size karşı koyamasınlar! Bu, hesabınızın etkileşimini büyük oranda arttıracak ve yeni izlenmeler sağlayacaktır.

            Doğru Zamanda Yayınlayın:

            Mükemmel içerikleri oluşturduktan sonraki adımınız hedef kitlenizin çevrimiçi olduğu zamanları belirleyip o zamanlar içinde içeriklerinizi paylaşmanızdır. Paylaşım yaptığınız zaman çok önemlidir; sizin için sayfanıza baktığınızda karşınıza çıkan içeriklerin son birkaç saat içinde yayınlandığını görürsünüz. Daha eski gönderileri görmek için sayfayı epey kaydırmanız gerekir. Ama TikTok’un her saniye yaşayan dinamik yapısı kullanıcıların eski içeriklere göz atmalarına fırsat tanımayacak kadar yoğundur. Bu yüzden hedef kitlenizin çevrimiçi olduğu zamanları bilirseniz o saatlerde içeriklerinizi yayınlar daha fazla kişi tarafından daha fazla izlenmesini sağlarsınız.

            Hedef kitlenizin en aktif olduğu zamanları TikTok analitiğinin video görüntüleme bölümünden ulaşabilirsiniz.

            Düet Yapın:

            Düetler kısa sürede büyük izlenme kazanmanızı sağlayacak etkili yollardan biridir. Kiminle düet yapacağınıza karar vermek buradaki en önemli unsur. Düet yaparak düet yaptığınız kişinin de popülaritesinden yararlanıp izlenmelerinizi arttırabilirsiniz.

            Evet, düet yaptığınız içerikler önceden oluşturulmuş olacak ancak kendinizi düet yapacağınız kullanıcının içeriğine ne kadar iyi senkronize eder ve doğal akışta gerçekmişçesine bir izlenim yaratmayı başarırsanız gerçek başarıyı yakalamış olursunuz. Hatta doğru uyumu yakalarsanız TikTok’un kısa sürede değişen trendlerine rağmen uzun süre gündemde kalabilir, başka kullanıcılara ilham olabilirsiniz.

            “Nasıl Yapılır?” İçerikleri Oluşturun:

            Öğretici olmak çoğu zaman kazandırır. Potansiyel takipçileriniz için yeni, pratik bilgiler veren içerikler oluşturun. İçeriklerinizle gündelik yaşamlarına dokunun, hayatlarını kolaylaştırın ve bunu eğlenceli bir hale dönüştürün. Hayat kurtarıcı bilgiler paylaşmanız sizi takipçilerinizin gözünde ilk başvurulacak kaynak durumuna getirebilir, bu da izlenmelerinizi maksimum düzeye çeker. Hatta hazırladığınız içeriklerin pratiğe dökmek için uygulanması gereken bilgiler içeriyorsa bir kullanıcının uygulamak için tekrar tekrar videonuzu izlemesi anlamına gelir.

            Destekleyicilere Başvurun:

            TikTok’ta içeriklerinizin sizin için sayfasına ve keşfete düşerek diğer kullanıcılara ulaşır ve izlenme sağlar. İlk birkaç yüz izlenmeyi sağladıktan sonra devamının gelmesi de kolaydır. Ancak ilk birkaç yüz izlenmeyi nasıl sağlayacağınızı düşünüyor ve gelişim kaydetmeniz zaman alıyorsa TikTok izlenme satın alarak da izlenmelerinizi yükseltebilir istediğiniz seviyeye yükseltebilirsiniz.

            Sosyalify TikTok İzlenme servisleri size organik kullanıcılar tarafından izlenme hizmeti sağlar. Sosyalify Sosyal Medya Hizmetleri izlenme servisinin yanında diğer TikTok servisleriyle hesabınızı güçlendirecek beğeni, takipçi, canlı yayın hizmetleri de sunar. Bireysel çabanızın yanında bu servisleri de kullanarak TikTok’ta istediğiniz başarıyı kısa zamanda yakalayabilirsiniz.