Türkiye’nin En Başarılı Instagram Fenomenleri

Instagram fenomenleri son zamanlarda hem kazandıkları gelirlerle hem de insanların dikkati çeken çalışmalar yapmaları ile oldukça ünlü kişiler arasında yer alıyor. Fenomen olgu, görüngü, duyularla algılanabilen şeyler anlamlarının yanı sıra büyüleyici harika olan şeylere veya insanlara denir. Günümüzde sosyal medyaya uyarlanmış,  oldukça yaygın olan kelime anlamı ise herkes tarafından beğenilen takip edilen bilinen kişilere; internet veya sosyal medya fenomenidir

En çok kullandığımız sosyal medya platformu olan Instagram da en başarılı Instagram fenomenleri bilin bakalım kimler?  Ve en komik Instagram fenomenleri kimler bu yazımızda bugün bunlara değindik.

En Başarılı Türk Instagram Fenomenleri

Önüne konulan sosyal medyayı adeta çerez gibi tüketen Türkler Instagram konusunda da oldukça başarılı. En başarılı sayılan Instagram fenomenleri top 10 listemiz ise sırası ile takipçi sayıları ile birlikte aşağıda olduğu gibi;

Nusret (34.4 m)

Türk Kasap, şef ve restoran sahibi olan Nusret Gökçe en başarılı instagram fenomenleri top 10 listemize ilk sıradan girerek zirveye 34,4 milyon takipçisi ile yerleşmiş durumda. Kendine özgün et tuzlama şekli ile hayatımıza giren ve özgünlüğe olan hayranlıktan mıdır yoksa pişirdiği etlerin lezzetli kokusu sadece Türkiye‘yi değil tüm dünyayı sarmış olmasından mıdır bilinmez o artık hepimizin bildiği başarılı bir fenomen.

Burak Özdemir (21.8 m)

CZN adlı pide ve künefeleri ile hem Instagram akışımıza hem listede 2.sıradan girmiş olan Burak Özdemir şef, lokantacı ve aynı zamanda Hatay Medeniyetler Sofrasının sahibi olarak başarılı Türk İnstagram Fenomenleri arasında yer almaktadır.

3) Çağrı Taner (16.5 m)

Başlarda göstermediği hepimizin merak ettiği gerek yüzü ile gerek yaptığı alıntı paylaşımlarda ki  bir çoğumuzun ruh haline yaptığı tercümanlık ile tanıdığımız  Çağrı Taner’i, dilimizden konuştuğundan mıdır bilinmez  3.sıraya 16.5 milyon takipçi ile  yerleştirmişiz. Gündemden düşmeyen çekilişleri ile bu sayının artacağı ise  aşikar.

4) Cezmi Kalorifer (8.9 m)

Adını duyduğumuzda hepimizin kafasından geçen Türk mizahi paylaşımlara ek yüzde oluşan tebessüm aslında neden Fenomen olduğunu anlatmaya yetiyor ve artıyor da. Sanırım melatonin sarhoşluğundan olacak ki kim bu Cezmi Kalorifer bilmiyoruz. Tek bildiğimiz mizah anlayışı tam Türk olan, 4.sırada yer alan en komik instagram fenomenleri arasında.

5) Reynmen (7.1 m)

Gerçek adı ile Yusuf Aktaş, vlogger, YouTuber, oyuncu, şarkıcı, on parmağında on marifet kısaca. Hayatımıza YouTube ile giren fenomen böyle yetenekli oluşundan olsa gerek Instagram’da mecrasında  yükselişi yakalamış gerçek başarılı  isimlerden biri.       

6) Aykut Elmas (6.5 m)

Hayatımıza vine ile giren Aykut Elmas Instagram’a geçişini 6.5 milyon takipçi ile oldukça iyi başarmış gözüküyor. Aslen Kütahyalı olan Aykut Elmas, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Mezunu. Mezun olduğu bölümden midir bilinmez Türk halkının dilini çözmüş onlarla olan iletişimini girdiği sempatik rollerle oldukça güçlendirmiş gözüküyor.

7) Danla Biliç (5.7 m)

Hepimizin kulağında aynı kahkaha, makyaj paletinden yargı çıkaran delikanlı kız, YouTube dan instagrama uzanan, şuan ise oyunculuğa doğru giden başarılı bir fenomenlerimiz arasında . Fenomen ve başarılı kelimesinin gerçekten hakkını verdiğine şüphe yok.

8) Enes Batur (5.3 m)

Türk youtuber oyuncu ve şarkıcı olan 23 yaşındaki Enes Batur genç yaşına rağmen başarı ile ilerleyen fenomen basamaklarını emin adımlarla yürütmektedir. 5.3 milyon takipçisi ile en popüler Türk İnstagram Fenomenleri listemizde kendisi  8. Sırada yer almaktadır

9) Şükran Kaymak (5.2 m)

     Türkler olarak yemek yemeyi de yapanı da sevdiğimiz listemizin başında yer alan isimlerden belliydi fakat sona doğru karşımıza çıkan Şükran Kaymak da bizi şaşırtmıyor, Bloggerlıkla başlayan hikayesine instagramda lezzetli yemek videoları ile devam eden Şükran Kaymak başarıyı sadece mutfakta değil fenomenliktede yakalamış gözüküyor.

10) Yasemin Sakallıoğlu (4.4 m)

Instagram’da çekip yayınladığı komik videolarla ki o hafif kırık karakterle bizle kendini tanıştıran Yasemin Sakallıoğlu, yayınladığı videolardaki harika oyunculuğu ile sadece bizlerden değil  yapımcıların gözünden kaçmayıp instagram fenomenligi kariyerine ek kariyerine aynı zamanda film ve dizi oyuncusu olarak devam etmekte. 4.4 milyon takipçisi ile başarılı Instagram fenomenleri listesine 10.sıradan girerek sıkı sıkıya tutunmaktadır.

Peki bu kadar başarılı Instagram fenomenleri içerisinden en komik Instagram fenomeni kim? Gerek takipçilerinden yola çıkacak olursak, gerek Instagram akışımızdan, yada dm kutumuza düşen yakın arkadaştan gelen  gönderisi ile yüzde bazen gülümseme bazen kahkahaya yer veren paylaşımları sayesinde “Cezmi Kalorifer”  sadece başarılı  değil aynı zamanda en komik instagram fenomeni  olarak listede boy göstermektedir. Sitemiz üzerinden hesabınıza instagram fenomen paketi satın al diyerek kombo paketlerimize bakabilir fenomen olma yolunda giden yolda hızlanabilirsiniz.

Burcu Başar

Merhabalar, ismim Burcu Başar, 26 yaşında Halkla ilişkiler ve reklamcılık mezunuyum. Dijital pazarlama ve sosyal medya reklamcılığı üzerine almış olduğum eğitimlerle beraber uzman seviyede içerik yazarlığı yapmaktayım. Sizlere yararlı olabileceğini düşündüğüm dijital pazarlama ve sosyal medya içeriklerini Sosyalify aracılığı ile sizlerle paylaşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir